Zapis danych z czujnika smogu

#1

Hej!

Niedawno na zajęciach złożyłem swój czujnik zanieczyszczenia powietrza. Wszędzie widzę opcję wyświetlania wykresów / aktualnych danych pomiarowych, ale zastanawia mnie czy jest możliwość pobrania wszystkich danych zebranych przez czujnik?

Załóżmy, że chciałbym na przykład zaciągnąć dane z całego roku z mojego czujnika i się nimi pobawić / przeanalizować je. Pierwsze co mi przyszło do głowy to uruchomienie w konfiguracji opcji wysyłania danych do InfluxDB, ale z tego, co widzę, darmowy plan pozwala przetrzymywać dane jedynie 72h, więc to nie rozwiązuje mojego problemu. Czy jest jakaś opcja otrzymania tych danych na przykład w formie CSV z madavi lub luftdaten? Jeżeli nie, to czy macie jakiś pomysł, jak to najprościej rozwiązać, żeby te dane zbierać samemu?

P.S. Od wczoraj przeglądam forum i jestem pod wrażeniem jak bardzo temat się rozwija! Super :smiley:

#2

Cześć
wszystkie pomiary z wszystkich czujników Luftdaten są dostępne tu: http://archive.luftdaten.info/
Ale ponieważ są one udostępniane w plikach podzielonych na kolejne dni ściągnięcie danych z całego roku może nie być trywialne. Pewnie są też inne metody.

1 Like
#3

Dzięki wielkie za link! To już jest coś, faktycznie trzeba by napisać jakiś skrypt, który pobierze wszystkie dane dla konkretnego czujnika i potem połączy to w jeden plik z odpowiednimi datami. Widzę, że dane są nawet z 2015, więc wygląda na to, że ich szybko nie usuwają. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak to zrobić prościej? Jeżeli nie to zabiorę się za przygotowanie jakiegoś skryptu, który pozwoliłby na taką operację :wink:

#4

AQI.ECO ma moduł importowania wyników. Jestem na 100% pewien że kod da się ponownie wykorzystać.

Zakładam, że szukacie tego: https://github.com/trekawek/air-quality-info/blob/d8400098ccecd4a769352fac0d4e7a3e7baaad33/src/htdocs/model/migration/madavi_migrator.php

A wszystkie zipy z wynikami są tutaj:

https://www.madavi.de/sensor/csvfiles.php?sensor=esp8266-{ID TWOJEGO CZUJNIKA}

1 Like
#5

Dokładnie o to chodziło! Dzięki wielkie za pomoc :grinning: