Wyszukiwarka najszybszej trasy

#1

Witajcie

Czy ktoś z Was spotkał się z aplikacją za pomocą której można by przed wyruszeniem z domu do pracy sprawdzić najszybszą trasę?

Oczywiście wiem, że mapy google albo waze i wiele innych dają taką możliwość, ale mi chodzi o coś, co mogłoby porównać, na podstawie natężenia ruchu z google, czas przejazdu dla kilkunastu wariantów trasy. W goglach jest to możliwe, ale uciążliwe, każdą trasę należy ładować osobno, co przy kilkunastu wariantach trochę trwa. W mieście jest wiele możliwych skrótów, których te aplikacje w ogóle nie biorą pod uwagę.

Wyobrażam to sobie w ten sposób, że najpierw należałoby zdefiniować możliwie szczegółowo te trasy. Po ich zapisaniu, aplikacja analizowałaby natężenie ruchu dla każdej z nich i szacowała czasy przejazdu. Wyświetlała by listę od najkrótszego.

Co Wy na to?

#2

Hmm… no interesujące nawet.

Masz jakiś koncept odnośnie jak takie dane pobrać po API?

M.

#3

Czyli aplikacja by nie wysyłała do Google API “czystego” zapytania jak dojechać z punktu A do B. Tylko pytała się o uprzednio zdefiniowane prasy A>punkty pośrednie>B i porównywała odpowiedzi na uprzednio przedstawione zapytania.

#4

Dokładnie tak

#5

A skąd lista “punktów pośrednich” - punkty przecięcia innych tras (forki i crossy)?

Co ze zmianami trasy w czasie rzeczywistym?

#6

Punkty pośrednie definiowałby użytkownik.
Trasy powinny się aktualizować w czasie rzeczywistym.

#7

Nie do końca, @budleigh pewnie chodzi, o ile zrobisz trasę A>B>C>D i pod taką trasę będzie ci szukać drogi, to może być przypadek, iż jednak szybciej będzie jechać A>B>D (z pominięciem C). Ale, iż ze względu na fakt, iż masz zdefiniowany C system i tak ci będzie szukał połączenia przez niego.