Włoszczowa. Pierwszy czujnik w mieście i pierwsze reakcje

#1

Cześć,
Chciałbym Was poinformować o pierwszym czujniku we Włoszczowie i reakcjach na niego :slight_smile:
Czujnik NAM 0.3.2. Nie ukrywam że jestem zaskoczony takim zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Strona z wynikami pomiarów z czujnika NAM – http://tlw24.pl
O projekcie – https://smog.tlw24.pl/about
Promuję go poprzez – https://www.facebook.com/tuwloszczowa/

Odzew medialny:

TVP3 Kielce, materiał w poranku (55:50)– https://kielce.tvp.pl/23441902/dobry-dzien-z-tvp3-kielce

Lokalna gazeta “Echo Dnia” – https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wloszczowa-ma-pierwsza-spolecznosciowa-strone-o-smogu-o-jakosci-powietrza-informuje-mieszkaniec/ar/c1-14716126

Portal Świat OZE – https://swiatoze.pl/mieszkancy-wloszczowy-moga-na-biezaco-sprawdzac-jakosc-powietrza-za-pomoca-platformy-smog-we-wloszczowie/

Moja Gazeta Lokalna – https://www.moja-gazeta.com.pl/jest-strona-internetowa-o-smogu-we-wloszczowie-o-jakosci-powietrza-informuje-mieszkaniec

UG Włoszczowa - http://wloszczowa.pl/art,5717,wloszczowa-ma-pierwsza-spolecznosciowa-strone-o-smogu-o-jakosci-powietrza-informuje-mieszkaniec

Pozdrawiam.
Jarek Dragan

4 Likes
#2

Widzę całkiem spore zainteresowanie.

Właśnie zauważyłem że masz to u siebie, można podpiąć swoją domenę pod aqi.eco? Jest jakaś instrukcja do tego?

TLW to wordpress z widgetem? Jeszcze nie doszedłem do tego jak te widgety się robi, ale powolutku, pomalutku :wink: https://smog.tlw24.pl/ to jak zrobione?

Ja na razie startuje z https://inowroclaw.aqi.eco/ - jedna osoba się odezwała, że dołoży dodatkowy, więc będzie kolejna lokacja. Ale własna domena jest kusząca :wink:

Dzięki i pozdrawiam

#3

Utwórz własną domenę z CNAME wskazującym na inowroclaw.aqi.eco i podeślij mi prywatną wiadomość, dodam Twoją domenę do konfiguracji serwera.

#4

Cześć,

Przepraszam za poślizg. Dzieje się we Włoszczowie :slight_smile:

W sprawie Wordpressa. Mam w nim uruchomiony obecnie plugin maintanence – Nifty " Coming Soon & Maintenance Mode Page". Jest w nim opcja dołożenia html’a który będzie się wyświetlał w najwyższej warstwie. Rozwiązanie to było wymuszone przez brak czasu gdy wieszałem pierwszy czujnik. Przy obecnych pięciu i za chwilę kolejnych, zastanawiam się już nad inną wersją tej strony ale póki co działa i wygląda dość dobrze. :slight_smile:

Jedyny problem jaki widzę to wysokość widgetów. Gdy układasz je jeden za drugim, dość dobrze zachowują się na różnych szerokościach ekranu ale by nie rozwalały się po stronie muszą mieć taką samą wysokość. I tu jest problem bo pierwszy piktogramowy widget ma zmienną wysokość zależną od komunikatów. Musiałem kolejne (prezentujące parametry poszczególnych lokalizacji) wydłużyć do najwyższej wysokości tego pierwszego. Skutkiem tego na telefonach komórkowych jest trochę białych marginesów oddzielających poszczególne widgety ale zgodnie z maksymą że najpierw “Must have” a później “Could have”, zajmował się tym będę jak znajdę wolną chwilę :slight_smile: W tym tygodniu kroi się podłączenie kolejnych lokalizacji :smiley:

#5

@Jaro Czemu nie widać pomiarów na mapach Luftdaten?

#6

@Conrad Bo na mapach Luftdaten nie można dodać linku do stron właścicieli czujników. Wartością dodaną jest ten link właśnie. Łatwiej jest przekonać do jego zakupu. Dlatego wybraliśmy rozwiązanie aqi.eco.

#7

Teraz rozumiem, idea słuszna, rozwiązanie też.