Wizualizacja interwencji Straży Miejskiej

Zainspirowany wynikiem działań warszawskiej grupy, wystąpiłem o spis interwencji poznańskiej Straży Miejskiej. Okazuje się, że dygitalizują je dopiero od połowy czerwca tego roku. Przemieliłem dane, które mi przesłano, no i nawet coś z tego wyszło :smiley:

Kilka miniaturek na zachętę:

log. liczba interwencji w osiedlu heatmapa - Alkohol poszczególne interwencje na mapie - bez Starego Miasta poszczególne interwencje na mapie - Stare Miasto

Obrobiony plik CSV oraz linki do wizualizacji znajdują się na tutejszym ckanie.

Świetna robota! Myślałeś o tym, żeby znormalizować te dane z liczbą mieszkańców poszczególnych dzielnic?

Przed chwilą wygenerowałem i wrzuciłem. Bez zaskoczenia, Stare Miasto bryluje ;). Dodałem też informacje o wykorzystanych danych.

Fajnie byłoby to kiedyś sklasteryzować (np. wyjący pies, głośna muzyka, alkohol itp.) i dać możliwość wizualizacji np. w odniesieniu do dni tygodnia oraz zakresu godzin.

Dodałem jeszcze kilka wygenerowanych wizualizacji gdzie jest najwięcej zgłoszeń związanych z alkoholem, parkowaniem oraz zakłócaniem porządku i spokoju publicznego. Ponadto umieściłem też plik projektu dla QGIS, gdyby ktoś chciał sam w tym trochę porzeźbić :smiley:

Edit:
Dodałem tabele osiedla/kategorie oraz rozkład zgłoszeń w ciągu dnia. To ostatnie wygląda interesująco - ok. 14:00 prawie wszyscy są zajęci obiadem :slight_smile:

No i to chyba tyle co można wyciągnąć z tych danych. W razie czego służę pomocą.