Wirtualny Instytut Kryzysowy - pomoc administracji w walce z COVID

#1

Witajcie! Zebrałem grupę 30 naukowców z 10 uczelni, którzy chcą pomóc administracji lokalnej i centralnej w walce z epidemią oraz jej skutkami. Propozycja wsparcia trafiła do prezydentów miast, marszałków, wojewodów i ministerstw. Zaczynają spływać potrzeby.

Ultra pilny jest 1 temat - stworzenie aplikacji do zgłaszania zapotrzebowania przez szpitale na rzeczy ale i osoby, z funkcjonalnością “odklikiwania”, że ktoś czymś już się zajął. Poniżej opis jednego z naukowców, który dobrze oddaje istotę. Jak widzicie szanse na szybkie opracowanie takiego softu?

"Obserwując media społecznościowe widać, iż samorzutnie formułują się grupy wsparcia dla szpitali, oferujące wodę i przekąski w odpowiedzi na apel personelu. Ale przy takiej formie istnieje ryzyko, że np. apel o zgrzewkę wody zakończy sie kolejką aut z hektolitrami wody, co zniechęci ofarodawców, a personel narazi na krytyczne uwagi. Lepiej by się sprawdziła autoryzowana giełda potrzeb: osobowych, towarów, usług, gdzie szpitale mogłyby zgłaszać zapotrzebowanie, precyzując warunki, a społeczność deklarowała by pomoc. "

I drugi opis - aplikacja mogłaby łączyć obie funkcjonalności:

“Podejrzewam, że szpitale będą potrzebowały dodatkowych osób wsparcia: kierowców, zaopatrzenie itp. Chodzi mi o to, by przy rosnącej skali chorych i izolowanych maksymalnie odciążyć kwalifikowany personel od pracy, który specjalistycznej wiedzy nie wymaga. Warto już teraz zmapować potrzepy i zadbać o rezerwy ludzkie. Jeśli dojdzie do rzeczywistego kryzysu, to każda pomoc będzie ważna - od naczelnego wirusologa do gością, który w termosach gorącą kawę dla pielęgniarzy będzie donosił albo zabierał karetki do tankowania czy mycia. Przez media społecznościowe można wystosować apel o deklaracje, a potem zrobić grafiki i korzystać z fali gotowości do wsparcia i pomocy.”

Z góry dzięki za aktywność!
Jakub Jasiczak
kom. 501 862 202

1 Like
#2

Proponuję zacząć od zwykłej strony, którą każdy może edytować.
To może być np strona wiki (Media Wiki), gdzie ludzie po prostu wpiszą co jest potrzebne, kto się tym zajmie.
Lub na początek “zwykły” Google Calc, zrobiłem przekierowanie żeby łatwiej było znaleźć: http://pomoc.obiezyswiat.pl

Jeżeli faktycznie będzie odzew i zacznie się zbierać więcej danych, to możemy zrobić dedykowaną stronę. Będzie wówczas wiadomo, co dokładnie jest potrzebne, co się sprawdziło, etc.

#3

Dzięki! Już jesteśmy dalej: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/ oparty na salesforce.

1 Like
#4

Super, daj znać jak platforma będzie gotowa do publicznego użytku, pomogę promować.

#5

@jasiczak jak idzie? To już działa? Potrzebujecie jakiegoś wsparcia?

#6

Tu na bieżąco relacjonujemy postępy: https://www.facebook.com/wsparciedlaszpitala/

System działa! Mamy w nim na teraz 36 szpitali i 40 koordynatorów. Jutro będziemy się otwierać na Darczyńców.

Potrzebowalibyśmy pomocy w administrowaniu systemem = trzeba weryfikować szpitale i kandydatów na koordynatorów i zakładać im aktywne konta + przesyłać loginy. Mamy na pokładzie 10 programistów i 10 naukowców od pracy w terenie, ale ze 2 adminów systemu (Salesforce) byłoby cudną pomocą!

1 Like
#8

Dawaj mi znaki na bieżąco o wszelkich potrzebach np. UXówcy czy PM? Czy jakiekolwiek umiejętności. Będę od razu szukał.

1 Like
#9

Stworzyliśmy (ludzie z http://datacons.co.uk/) coś takiego: http://gieldapomocy.pl/. Portal ma charakter non-profit. Jesteśmy otwarci na integrację z innymi portalami.

Posiadamy integracje z Facebookiem (https://www.facebook.com/gieldapomocy) i Twitterem (https://twitter.com/gieldapomocy). Zachęcamy do kontaktu na gieldapomocy@gieldapomocy.pl i do wrzucania/udostępniania ogłoszeń.

Soft powstał ultraszybko przy pomocy technologi Oracle APEX i można go silnie customizować w zależności od potrzeb.

1 Like
#10

Wsparcie dla Szpitali szuka admina

Rola admina: 30 szpitali dziennie i ok. 20 lokalnych koordynatorów = jakieś 3h pracy dziennie w konwertowaniu kont i zamykaniu wątków w Salesforce. Proste prace, nie jest wymagana znajomość Salesforce.

Zespół Wsparcie dla Szpitali dzwoni do szpitali i koordynatorów, sprawdza ich wiarygodność -> jeśli OK admin konwertuje leady w konta + sprawdza wpadające case’y, sprawy które mają szpitale i koordynatorzy.

W systemie koordynacji zbiórek WsparcieDlaSzpitala.pl są już 124 szpitale z 83 miast. Warto ich wesprzeć.
Aktualności z projektu: https://www.facebook.com/wsparciedlaszpitala/

Kontakt: kontakt@kodujdlapolski.pl lub priv.

1 Like
#11

Niestety znam to z autopsji… szpitale nie mają systemów informujących o dostępie do wolnych łożek na oddziałach intensywnej terapii.
Osobiście rok temu musiałam obdzwaniać oddziały z pytaniem o wolne miejsca dla mojej Mamy.
Może warto o tym pomyśleć…