SDS011 - co jakiś czas brak odczytu

Witajcie,

Co jakiś czas - losowo - brak jest odczytu z sensora SDS. Początkowo myślałem że może zasilacz - zmieniłem na inny i nadal to samo. Wczoraj poprawiłem wszystkie luty - wyglądają ok, błyszczą się.

Mimo to - co jakiś czas widzę coś takiego z wykresów:
image
na powyższym wykresie między 7 a 8 rano zmieniłem zasilacz - wydaje się że jest lepiej.

Niestety - wczoraj po inspekcji lutów do dziś rana było ok - po czym znowu kilka pomiarów pustych:
image

Pomiar co 5 minut, w tym samym czasie BME i HECA działają poprawnie i tam odczyty są stabilne.

cóż to może być?

Jaka platforma i czym ją zasilasz? Sprawdzałeś co znajduje się w logu na serialu w przypadku braku odczytu?

PCB 0.3.1, Wemos, LDC 4x20, HECA.
Zasilane jakims 5V/2A od starego routera. napięcie stałe cały czas około 5.16V.

W loga nie zaglądałem gdyż… wisi na balkonie :wink: dodam tylko że w takim przypadku LCD również pokazuje — w odczycie z SDSa.

A czy takie przerwy występują przy pomiarach co 2 minuty?

nadal jest 5 minut i od wczoraj spokój. obserwuję dalej.
image

No niestety, nadal brak odczytów się pojawia. Wczoraj zmieniłem taśmę łączącą płytkę z SDS - przez chwilę było dobrze (wykorzystałem oryginalną taśmę do przejściówki URAT/USB dopasowałem tylko piny).
Przed zmianą:
image

po zmianie:
image

i znowu gdzieś w połowie nocy zaczęło głupoty pokazywać. W tym samym czasie HECA i BME bez problemów.

żeby wykluczyć problem w thingspeak’u - w bazie sql też brak odczytów:
image

Mam też drugi zestaw (bez HECA) tam tego nie zauważam, mierzy co 10minut.

Podmienię SDSa i zobaczę.

Zmienilem czujnik i taśmę łączącą - problem zdaje się rozwiązny.

“felerny” czujnik - przelutowałem złącze rs i póki co też głupot nie pokazuje.