Rozkłady jazdy komunikacji publicznej - format danych

#1

Rozważam przeniesienie mapy dostępności komunikacji publicznej, jaka została zrobiona dla Warszawy - https://sdadas.github.io/warsaw-transport/ - dla Wrocławia.
MPK Wrocław udostępnia rozkład tu: http://www.wroclaw.pl/open-data/index.php?option=com_content&view=article&id=106:rozklad-jazdy-transportu-publicznego&catid=17&Itemid=165
Problem polega na tym, że silnik do strony warsaw-transport opiera się na formacie danych, jaki udostępnia ZTM (powiedzmy plik tekstowy), natomiast MPK-Wro wystawia rozkład w formacie XML albo GTFS.
Ktoś wie, jak to można między sobą mapować? Albo czy ktoś wie, czy to tych formatów jest jakaś dokumentacja?

#2

GTFS to standard miedzynarodowy i dokumentacja jest tu: https://developers.google.com/transit/gtfs/reference/

Czyli MPK-Wro robi to najporządniej jak się da. Format warszawski to radosna twórczość, dokumentacja powinna być na https://api.um.warszawa.pl/

#3

@krzysiekmad, dzięki za namiar na API UM WWA. W sumie poprzez API zwracana jest bardziej strawna i udokumentowana treść w JSON-ie. Muszę podpytać autora tego serwisu warsaw-transport o to, jak sparsował surowe dane ZTM-u. (Według opisu na GitHubie, autor opierał się na danych z serwisu api.um.warszawa.pl, ale bezpośrednio na danych z FTP-a ZTM-u (podlinkowane w opisie repo).