Przyszłość NAM

Tak zupełnie z ciekawości. Czy ekipa NAM planuje dodać w przyszłości jakieś kolejne czujniki? Np. czy kiedyś do ogarnięcia będzie BME680, ze swoim czujnikiem jakości powietrza? Lub czy planujecie mierzyć cokolwiek innego?

Tak z ciekawości… Mamy w planach kilka rzeczy. Promieniowanie, LoRaWAN i NPMS-5 są na szczycie listy. BME680 na liście nie ma. Jest drogi i w zasadzie zbędny. Na liście za to jest tlenek i dwutlenek węgla. Gdzieś się przewijał radon.

No i tablice zewnętrze.

Czujnik tlentu i dwutlenku węgla
+1

Dwutlenek węgla to prawdopodobnie będzie czujnik NDIR MH-Z14A lub coś podobnego. Jak przetestujemy to dam znać jak się sprawuje.

Czujnik tlenu? Jest taki ? Wiem ze jest CO - tlenek węgla, CO2 - dwutlenek węgla, O3 ozon ale czujnika O nie widziałem, może jeszcze za mało widziałem. Miałeś na myśli tlenek węgla ? Ten zabójczy, bezbarwny, bezwonny zwani inaczej czad ?

Chciałbym dorzucić swoje pytanie o możliwość podłączenia czujnika do matrycy P4 lub p5 bezpośrednio do NodeMcu lub za pośrednictwem kontrolera ethernet lub Wifi.
Podejmie się ktoś wyzwania ? Fajnie byłoby obserwować wyniki np na takim czymśObraz

Robi się. Jak się zrobi to będzie.

Super a powiedz mi przez kontroler czy bezpośrednio do nodemcu matryce będzie sie podpinać ?

Bezpośrednio. Plus dobry zasilacz rzecz jasna.

No ale pinów nie braknie ? No i chyba esp32 trzeba będzie podpiąć. Myślisz że esp8266 pociągnie kilka takich paneli ?

Czekam na promieniowanie :slight_smile:

1 Like