PROJEKT : follow up po #2 spotkaniu

Dziękuję wszystkim za wczorajsze inspirujące spotkanie. Dla tych, którym nie udało się dotrzeć przypominam, że stworzyliśmy listę 20 pomysłów z czego wybraliśmy 4, które najbardziej nam się podobały :

TOP 4

1.Wizualizacja dostępnych danych na mapie, podział administracyjny Poznania na z informacjami np. gdzie jest najwięcej szpitali, szkół, przedszkoli, bezrobotnych itp.
2.Info. (na mapie) dla rodziców – gdzie są przedszkola, place zabaw itp.
3.Wydarzenia lokalne / kulturalne przedstawione na mapie *
4. Info. gdzie są fotoradary danego dnia – zaznaczasz swoją drogę do pracy i Ci sprawdza

Na następnym spotkaniu wybierzemy 1 lub 2, którymi chcemy się zająć - zadanie dla Was - zastanówcie się nad którym z nich chcielibyście pracować. Postaramy się również podzielić pracą i zadaniami jakie przed nami.

Przesyłam też skrótową listę 20 pomysłów - ustaliliśmy, że ich autorzy opiszą je dokładniej w wątku z pomysłami tym samym dając możliwość ich realizacji podczas spotkania kdp w Krakowie. Zachęcam :slight_smile:

• info. nt. położenia grobów
  • wolne ms. Parkingowe
  • info. z BIP przesyłane na telefon (mail)
  • fotoradary
  • lista klubów – Co? Gdzie? Kiedy?
    -służba zdrowia – lokalizacje szpitali / godziny otwarcia
    -„Niebezpieczny Poznań” – lista niebezpiecznych ms. Poznania
    -transport miejski – aktualizacja nt. remontów
    -wydarzenia lokalne / kulturalne
  • pomoc dla zwierząt w schronisku
  • CMS dla MGOsów
  • wizualizacja dostępnych danych na mapie
    -oferty pracy (a’la infoPraca.pl)
    -info dla rodziców – gdzie są przedszkola, place zabaw, ms. Gdzie można pójść z dzieckiem itp.
    -„zaopiekuj się przystankiem”
    -SEJMOMENT – info. o dec. Sejmowych
    -Dom Dziecka – jaki dom czego potrzebuje
    -średnie ceny i lokalizacja mieszkań pod wynajem
    -aplikacja dla mam
  • pomoc dla starszych osób.
2 polubienia

Podoba mi się idea z fotoradarami, w Łodzi coś takiego robi GW, ale w formie tekstowej i codziennie musisz sprawdzać…
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,14833505,Zobacz__gdzie_dzis_stanie_radar_strazy_miejskiej.html

apka w której mógłbym wpisać drogi jakimi jeżdżę (kilka tras) i dostawanie od niej alertu o określonej godzinie (np. 7:00 przed wyjściem do pracy) że dzisiaj stoją na mojej trasie było by mega…

zobaczcie tu:
http://www.sm.poznan.pl/mim/straz/-,p,2322,21426.html

To znaczy że dane są, są udostępniane… teraz kwestia zabrania ich od źródła i wstawienia do apki…

Dokładnie tak. My ze swojej strony możemy spróbować ustandaryzować format danych wystawianych przez SM (kieruję zespołem w PCSS współpracującym z Miastem w zakresie otwartych danych i api) - w ten sposób można pokusić się nawet o standard na cały kraj. Nie analizowaliśmy jeszcze tego tematu, w każdym razie wszelkie sugestie mile widziane.

Póki co na tą chwilę musi wystarczyć webscrapping.

Acha - a te dane wystawiane przez SM są już od baaardzo dawna. Zazwyczaj wszyscy wieszają na SM psy, ale w tym temacie naprawdę są otwarci na współpracę. I nie tylko w tym, bo “Interwencje” (patrz inny wątek na tym forum) też z nimi przygotowaliśmy. [edit: PROJEKT: Interwencje Poznań]

Ok, no to standaryzujmy - założysz nowy wątek?