Problem z czujnikiem

U mnie o dziwo wgrywanie kolejnego softu nie zmieniło ustawień - dalej łączyło do WiFi itp.

Też mam problem z WiFi. Działało dobę. Przeniosłem czujnik do innej sekcji sieci (to samo hasło i SSID). Ale przestał gadać. Teraz cały czas pokazuje stronę startową (otwartą sieć własną) i nie mogę go podłączyć do mojej sieci. Wpisuję ustawienia i nic, Karta wifi cały czas oferuje stronę startową. Przegrałem firmware. Nic, Nie podłącza się do mojej sieci. Czy ktoś miał taki kłopot?

Dziękuję za info

OK . Jestem krok do przodu. Zmieniłem ręcznie kanał WiFi . Jest lepszy S/N. IP modułu widzę na routerze. Chyba po problemie.

A to dlatego, że te dane są trzymane w innej części pamięci niż program.
Przy flashowaniu można zdecydować o ich wyczyszczeniu, to jakby kogoś interesowało.

Even though file system is stored on the same flash chip as the program, programming new sketch will not modify file system contents. This allows to use file system to store sketch data, configuration files, or content for Web server.
http://esp8266.github.io/Arduino/versions/2.0.0/doc/filesystem.html

Hej!
Uruchomiłem wczoraj mój czujnik i wyniki pomiarów strasznie skaczą. Nie wydaje mi się żeby to były rzeczywiste dane. Sprawdzałem wyniki na innym czujniku w moim mieście i raczej są stabilne. Dodatkowo jest wietrznie więc powietrze powinno być czyste.
Wiecie co może być przyczyną?

Poniżej zrzuty z pomiarów
AFEE34CA-C1C8-452C-AB89-9440E4F7670A.jpeg

D54F52CE-3C13-4700-A7E6-D369DD68AF0F.jpeg

miałem podobnie i winny był zbyt długi i słabej jakości kabel zasialjący

Wymieniłem kabel na krótszy i pomiary się ustabilizowały. Dzięki za pomoc!

Jeżeli zasilasz przez USB to dobrze jest użyć ładowarki która daje 5.2V. Pozwala to skompensować spadek napięcia na kablu. Możesz też dołożyć kondensator 430uF między 5V i GND po stronie mikrokontrolera.

Mam zasilacz 5V. Po użyciu krótszego kabla wydaje mi się, że pomiary są ok.

miałem dokładnie taką samą sytuację

Dlatego w NAM 0.3 używamy zasilaczy od D-Linków 5V 1.2A + opcjonalnie przedłużaczy 5m 2x0.5mm2.

Zasilanie przez bezpiecznik polimerowy podajemy wprost na szynę 5V. Więc nie ma po drodze znaczących spadków napięć - takich jakie generuje dioda w NodeMCU / Wemos. Stabilne zasilanie to podstawa, niestety Luftdaten nie zadbał o homogeniczność zasilania platformy, a jak widać może mieć to wpływ na pomiary.

A mój czujnik - dzisiaj w nocy, po ok 3miesiącach bezproblemowego działania - przestał wysyłać dane przez WiFi, co ciekawe - IP na LCD pokazywał, % sygnału wifi pokazywał, pomiary robił. Ale nie szło w sieć.
Strona web czujnika niedostępna. Reset i ożył.

Mam problem z czujnikiem i nie wiem jak sobie poradzić. Modem z zestawu na Nettigo, V3. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, wybrałem sieć i wpisałem hasło. Połączyło się, odczyt był (na stronie www). Odłączyłem i zamontowałem na balkonie. Niestety czujnik nie łączy się z siecią. Program flash luftdaten nie wykrywa go w mojej sieci, po wgraniu ponownie oprogramowania na modem (odłączyłem czujnik, wgrałem tylko na modem) nadal nic nie działa. Nie mogę wejść w konfigurację, odłączanie i włączanie nic nie daje, naciskałem parę razy reset. Czy jest możliwość hard reset, tak żeby czujnik od nowa skonfigurować? To info z linku o usuwaniu z pamięci ustawień wifi jest dla mnie za skomplikowane. Podłączyłem pod inny kabel i ładowarkę, ale nadal nic.

Mam problem, czujnik (SDS011, DHT22, Wemos D1 mini) działał bezproblemowo. Zestaw przeniosłem na płytkę NAM 0.3.1 wszystko dokładnie 3 krotnie sprawdzając. Zestaw działał bez problemu. Dzisiaj miałem chwilę czasu i podpiąłem do NAM czujnik HECA. Wszystko na 100% dobrze podłączając. Po tym zabiegu nastąpił brak komunikacji z-do ESP8266.
Nie jest to mój pierwszy ESP (w domu mam kilkadziesiąt śmigających), próba wyczyszczenia chipa kończy się błędem synchronizacji. https://arduino-esp8266.readthedocs.io/en/latest/faq/a01-espcomm_sync-failed.html

Zastanawiam się czy to opcja autosynchronizacji po uruchomieniu mogła coś namieszać czt gdzie szukać przyczyny.

według mnie wysypał się bootloader

powód i najszybsze rozwiązanie może znasz?

Próbuje wymusić tryb programowania ESP8266 przez zworkę między pinami D3 (SDA) a GND, wg internetów powinno pomóc, ale póki co nie chce…

Moim zdaniem płytka do wymiany. Z tego co mi wiadomo wczoraj wysłaliśmy nową.

Co to jest opcja autosynchronizacji? Jakieś zdjęcia jak jest polutowane, jak podłączone, itp. Czy ESP ma poprawne zasilanie, czy nie ma zwarcia. Przyczyn może być dużo. Podziwiam Cię, że jesteś pewien że podłączyłeś na 100% wszystko ok. Bo ja takiej pewności nigdy nie mam jak coś robię.

D3 do GND podczas startu powinno wprowadzić układ w tryb programowania. Ale zanim to zrobisz odepnij wszystko od tego ESP.

Dokładnie, tak jak napisałeś wczoraj zamówiłem u Ciebie nowe płytki. Będzie tak najszybciej bez hotaira, który mi przepadł w trakcie przeprowadzki. :frowning:

Mea culpa, miałem oczywiście na myśli opcje “Aktualizuj firmware automatycznie” a nie “autosynchronizacje”:))
Co do podłączenia to gdyby to była moja pierwsza płytka mógłbym mieć wątpliwości, ale nie mam.

D3 + GND oczywiście wszystko inne odpięte i niestety nawet niezawodny dla mnie dotychczas “flash download tool” nie dał chwilowo rady. W sieci jest sporo informacji o występujących czasem problemach z bootloaderem i trybem programowania. Widzę też sporo informacji o podróbkach ESP8266, ale jak porównałem grawerunki/wyprowadzenia pinów to na 99% to nie ta sytuacja.

Zmieniłem sieć WiFi. Sterownik nie reaguje, nie rozgłasza swojej sieci, nie pomaga restartowanie.
Co z tym zrobić?

OK, udało mi się przeprogramować ESP przy kolejnym podejściu i patentu zworki między D3 a GND. Może ktoś skorzysta w razie problemów.