Problem z czujnikiem

Cześć, w skrócie to zmontowałem czujnik, połączyłem się na WiFi, dałem tam login/hasło i chyba auto update był wybrany - nie odznaczałem/nie zaznaczałem nic. Dałem chyba wyślij, w każdym bądź razie był jeden button. Urządzenie się wyłączyło, nie włączyło więc podłączyłem USB od nowa i włącza się na chwilę i wyłącza, a po jakimś czasie znowu i tak w kółko. Co robić? Próbowałem RST klikać (reset?), ale chyba nic nie pomaga, nie widzę już tamtej sieci WiFi. Możliwe, że wpisałem złe hasło WiFi…

Udało mi się, a dodatkowo pytanie jak robi się hard reset w przypadku gdyby w przyszłości się nie udało np. zmieniłbym hasło WiFi oraz zapomniał wcześniej zresetować w konfiguracji?

Też nie wiedziałem jak zrobić hard reset i wgrałem oprogramowanie na nowo

U mnie o dziwo wgrywanie kolejnego softu nie zmieniło ustawień - dalej łączyło do WiFi itp.

Też mam problem z WiFi. Działało dobę. Przeniosłem czujnik do innej sekcji sieci (to samo hasło i SSID). Ale przestał gadać. Teraz cały czas pokazuje stronę startową (otwartą sieć własną) i nie mogę go podłączyć do mojej sieci. Wpisuję ustawienia i nic, Karta wifi cały czas oferuje stronę startową. Przegrałem firmware. Nic, Nie podłącza się do mojej sieci. Czy ktoś miał taki kłopot?

Dziękuję za info

OK . Jestem krok do przodu. Zmieniłem ręcznie kanał WiFi . Jest lepszy S/N. IP modułu widzę na routerze. Chyba po problemie.

A to dlatego, że te dane są trzymane w innej części pamięci niż program.
Przy flashowaniu można zdecydować o ich wyczyszczeniu, to jakby kogoś interesowało.

Even though file system is stored on the same flash chip as the program, programming new sketch will not modify file system contents. This allows to use file system to store sketch data, configuration files, or content for Web server.
http://esp8266.github.io/Arduino/versions/2.0.0/doc/filesystem.html

Hej!
Uruchomiłem wczoraj mój czujnik i wyniki pomiarów strasznie skaczą. Nie wydaje mi się żeby to były rzeczywiste dane. Sprawdzałem wyniki na innym czujniku w moim mieście i raczej są stabilne. Dodatkowo jest wietrznie więc powietrze powinno być czyste.
Wiecie co może być przyczyną?

Poniżej zrzuty z pomiarów
AFEE34CA-C1C8-452C-AB89-9440E4F7670A.jpeg

D54F52CE-3C13-4700-A7E6-D369DD68AF0F.jpeg

miałem podobnie i winny był zbyt długi i słabej jakości kabel zasialjący

Wymieniłem kabel na krótszy i pomiary się ustabilizowały. Dzięki za pomoc!

Jeżeli zasilasz przez USB to dobrze jest użyć ładowarki która daje 5.2V. Pozwala to skompensować spadek napięcia na kablu. Możesz też dołożyć kondensator 430uF między 5V i GND po stronie mikrokontrolera.

Mam zasilacz 5V. Po użyciu krótszego kabla wydaje mi się, że pomiary są ok.

miałem dokładnie taką samą sytuację

Dlatego w NAM 0.3 używamy zasilaczy od D-Linków 5V 1.2A + opcjonalnie przedłużaczy 5m 2x0.5mm2.

Zasilanie przez bezpiecznik polimerowy podajemy wprost na szynę 5V. Więc nie ma po drodze znaczących spadków napięć - takich jakie generuje dioda w NodeMCU / Wemos. Stabilne zasilanie to podstawa, niestety Luftdaten nie zadbał o homogeniczność zasilania platformy, a jak widać może mieć to wpływ na pomiary.

A mój czujnik - dzisiaj w nocy, po ok 3miesiącach bezproblemowego działania - przestał wysyłać dane przez WiFi, co ciekawe - IP na LCD pokazywał, % sygnału wifi pokazywał, pomiary robił. Ale nie szło w sieć.
Strona web czujnika niedostępna. Reset i ożył.