Pomoc w odzyskaniu kanału

#1

Szanowna społeczności Koduj dla Polski!

Ze względu na olbrzymie doświadczenie zgromadzonych tu osób zwracamy się z prośbą o pomoc (może być ona związana z wynagrodzeniem w przypadku sukcesu) w odzyskaniu kanału naszej organizacji. Działalność na Youtube jest źródłem naszego dochodu i kanałem komunikacji z członkami działalności fundacji NISS i powiązanych z nią osób i podmiotów. Brak dostępu dostępu do konta przynosi nam straty i wywołuje problemy w relacjach z nasza społecznością i stronami naszej działalności.

Dnia 2020.01.20 o godzinie 16.21 przesłano do nas komunikat, że nie jesteśmy już właścicielem konta NaviTY - kanalu NISS, stacja wolnych ludzi z 258 filmami na serwisie Youtube. Kanał zgromadził do tej pory 19.200 subskrypcji i dotyczył kwestii ekonomicznych i politycznych istotnych dla państwa i społeczeństwa polskiego.

unnamed

Zwróciliśmy się od razu do Youtube (przez standardowy formularz i Twitter) o przywrócenia praw do naszej własności, zarówno praw autorskich jak i całego contentu Kanału, przez przywrócenie statusu administratora dla kanału NaviTY dla adresu mailowego, którego właścicielem jest Narodowy Instytut Studiów Strategicznych. Od 6 dni nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Na własna rękę przeprowadziliśmy badania i stwierdziliśmy, że np. 17 stycznia otrzymaliśmy maila z fałszowanego adresu support@youtube.com z przekierowywaniem do strony, ze złośliwym kodem na mejla administratora kanału. https://easyupload.io/nhdcyf (hasło: wirus)

Mogło być to włamanie hakerskie. Włamywacz nie kontaktował się z nami w żaden sposób i nie zakomunikował swoich żądań. Zdiagnozowaliśmy również, że w historii logowań naszego konta jedno wyróżnia się wyraźnie, jest to połączenie z adresu IP: 54.162.51.0 zlokalizowanego w Ashburn, Wirginia, USA do którego doszło dnia 19 stycznia 2020 roku.

Prawdopodobny scenariusz, według którego doszło do ataku:

Problem był już znany we wrześniu tego roku, nie wprowadzono jednak skutecznych metod ochrony klientów Youtube przed tym atakiem. My również nie okazaliśmy się dostatecznie przygotowani do ataku phishingowego.
Zwracamy się do ekspertów o pomoc w zaradzeniu takim sytuacjom w przyszłości i ewentualne wykorzystanie wszystkich możliwości odzyskania własności. Wynagrodzenie za usługę możemy ustalić w zakrsie naszych fundacyjnych możliwości. Proszę o kontakt (mj ip8.pl).

#2

Mysle ze youtube powinien wam przywrócic prawa do kanału, chociaz 6 dni to cos długo, ze sie nie odezwali. Znam przypadki jak kanał bym zamykany po 2-3 godzinach jak były na nim niewygodne treści dla różnych grup interesów.

1 Like
#3

Wasz instytut ma w ofercie audyty bezpieczeństwa dla firm, a daliście się podejść jak dzieci… Fail.

1 Like