Polska edycja aplikacji Nextdoor

#1

Żeby się nie rozpisywać, tu jest opis, kontekst, skąd pomysł się wziął i jaki problem ma rozwiązać: https://techkontrawirus.pl/pomysl/51
Jak to widzicie? nie ma wersji PL a myślę że by się bardzo przydała
_

Polska edycja apki Nextdoor

https://global.nextdoor.com/ Pomoc tylko w obrębie najbliższego sąsiedztwa z zachowaniem prywatności . Aplikacja tworzy społeczności z zachowaniem bezpieczeństwa danych. Wymiana jest tylko w obrębie kilku domów z sąsiedztwa. Różnica w stosunku do grup facebook to -prywatność i zawężenie odbiorców. Aplikację używają teraz m.in Włosi zamknięci w swoich domach na kwarantannie. Nie ma jeszcze polskiej edycji.

Jaki widzisz problem/potrzebę?
problemy: - brak możliwości przemieszczania się podczas epidemii - zerwane kontakty społeczne z rodziną i znajomymi którzy mieszkają daleko kontekst: koleżanka z Włoch napisała że potrzebuje kontaktu z człowiekiem,bo zaraz zwariuje, “nie mogę już patrzeć na piksele”(kamerki internetowe), ktoś wstawił jej w komentarzu tego linka https://global.nextdoor.com/ . Może uda jej się chociaż pomachać do kogoś przez okno na przeciwko?(i nie czuć się z tym głupio) lub na wspólny koncert balkonowy, zamówić razem zakupy z dostawą?opcji mnóstwo.

Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
każdego z nas kto będzie cierpiał na urwane kontakty społeczne

Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
https://global.nextdoor.com/ lub coś podobnego, ważna jest prywatność której nie ma facebook

#2

jest opcja sprawdzenia nextdoor? lokalnego adresu nie akceptuje a wersja demo nie działa