Politikon - przewidywanie wydarzeń społeczno-politycznych

Cześć,

Mam na imię Kuba, jestem prezesem i założycielem Polidei. Poza pracą współdziałam z Klubem Jagiellońskim (www.kj.org.pl), w ramach którego pracujemy nad serwisem Politikon, do którego poszukuję wsparcia programistycznego.

Czym jest Politikon?
Politikon jest projektem, którego celem jest popularyzowanie pozytywnego spojrzenia na politykę, a także wyłonienia osób, które potrafią przewidywać wydarzenia społeczno-polityczne. Projekt ma pokazać, że polityka to nie tylko cyniczna, losowa gra, ale także miejsce ścierania się idei, pomysłów gdzie przyczyny powodują określone skutki. Projekt ma być grą internetową, której uczestnicy będą mogli zakładać się o wyniki różnych wydarzeń społeczno-politycznych. Giełdowy charakter gry (rynek przewidywań) pozwoli również pokazać na stronie prawdopodobieństwo wystąpienia określonych wydarzeń, co sprawia, że serwis będzie interesującą alternatywą dla sondaży.

Gdzie jesteśmy, co mamy?
Mamy:

  • cały silnik do użytkowników, zakładów, CMS
  • mamy projekt graficzny wpostaci HTML + CSS + Obrazki (RWD)
  • serwis stoi na Django, Postgres, Heroku.
  • domenę internetową (www.politikon.org.pl), HTTPS
  • zespół edytorski i marketingowy.

Myślę, że 80% pracy zrobionej do wypuszczenia wersji 1.0 jest zrobione.

Kogo poszukujemy?
Poszukujemy programistów:

  • Backend: Django/Python/Heroku
  • Frontend: HTML+CSS,
    którzy chcą popracować nad serwisem, który będzie wykorzystywany przez wiele osób.

Jak będziemy pracować?
Ja będę Product Ownerem. Źródła udostępnimy jako open-source na GitHub’ie (musimy jeszcze je trochę poczyścić). Do zarządzania zadaniami będzie Trello. Aktualnie mamy jednego programistę, który zna wszystkie szczegóły i chętnie przekaże wiedzę.

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami i dołączeniem do projektu zapraszam na spotkanie 2 czerwca o godz. 17 w siedzibie Fundacji ePaństwo (Nowogrodzka 25/39). Wydarzenie na Facebook’u:

Pytania, sugestie, uwagi mile widziane na forum.

Do zobaczenia
Kuba Lipiński

Wspólnie z @KubaL i Klubem Jagielońskim organizujemy 2 czerwca w Warszawie spotkanie prezentujące ten projekt. Wpadnijcie, jeżeli jesteście ciekawi was temat. Ściągnijcie znajomych programistów, bo szukamy kogoś do pomocy.

Do zobaczenia na https://www.facebook.com/events/104242909911829/!

2 polubienia

Chętnie posłucham o pomyśle, do zobaczenia!

Prezentacja projektu z ostatniego spotkania: http://www.slideshare.net/epforgpl/politikon-koduj-dla-polski

Zainteresowanych dołączeniem zapraszamy do kontaktu tutaj na forum albo poprzez zgłoszenie na http://kodujdlapolski.pl/projekty/politikon/

Politikon jest już dostępny na GitHub’ie - zapraszmy do przyłączenia się: https://github.com/KlubJagiellonski/Politikon

1 polubienie

Dla wszystkich zainteresowanych: ekipa Politikonu pojawia się też regularnie na warszawskich hacknightach https://www.facebook.com/KodujDlaPolski/events/