Pola - pomoc w codziennych zakupach

Cześć,

Projekt Politikon ma się coraz lepiej, chciałbym więc namówić nowe osoby do rozpoczęcie nowego projektu.

Pola - pomoc w codziennych zakupach

Serwis Pola będzie aplikacją mobilną pozwalającą na zeskanowane kodu kreskowego produktu (np. podczas zakupów w sklepie) i dowiedzenie się: kto jest jego producentem, gdzie produkt został wyprodukowany i jaki jest udział polskiego kapitału w strukturze właścicielskiej producenta.

W przyszłości możemy także dodać dodatkowe informacje: czy w produkcie znajduje się GMO, jakie konserwanty zostały użyte, czy produkt jest ekologiczny itp.

Technicznie serwis będzie składał się z:

• z serwera wraz z bazą danych (Django+postgres hostowane na Heroku)
  • natywnej aplikacji iOS
  • natywnej aplikacji Android

Nad merytoryczną zawartością serwisu pracować będzie zespół Klubu Jagiellońskiego. Wszystkie zmiany w bazie danych będą widoczne i będzie podane ich źródło (tak jak w Wikipedii).

Nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Logistyki i Magazynowania i otrzymamy od nich inicjalne dane dotyczące kodów kreskowych.

Źródła projektu będą dostępne dla wszystkich na GitHub’ie.

Kogo szukamy:

• programistów Django, iOS, Android, osób do redkacji serwisu.

W wtorek 11-tego sierpnia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji ePaństwo (Warszawa, Nowogrodzka 25/39) będzie spotkanie organizacyjne. Potem przerzucamy się na GitHub’a, Slack’a i Trello. Link do wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/107003296316184/

Zapraszam wszystkich na spotkanie i/lub do kontaktu w sprawie wzięcia udziału w projekcie.

Pozdrawiam

Kuba

2 Likes

Cześć Kuba,

Krótkie pytanie - dlaczego z góry założenie że Django? Jeśli poszukujesz programistów tej platformy, to wnioskuję, że nie masz jeszcze ich na pokładzie. Z góry wyznaczając technologię chyba zawężasz potencjalnych chętnych z puli programistów Koduj dla Polski.

Tomek

Hej Tomek,

A przy jakiej technologii chciałbyś się zaangażować?

Pozdrawiam

Kubo, wysnuwasz daleko idące wnioski ;).

Wiem, pewnie nie powinienem komentować, jeśli nie jestem zdecydowany się zaangażować. Skomentowałem gdyż od jakiegoś czasu dyskutujemy z kolegą z zespołu podobne pomysły (choć mniej skrystalizowane). Zróbmy tak - poczekajmy jakiś czas, może akurat znajdziesz ludzi od Django. Jeśli będzie z tym kłopot, to zobaczymy co naszymi siłami udałoby się zrobić (my pracujemy w Rails).

tg

@KubaL zrobicie w wolnej chwili update z dzisiejszego hacknight? Sneakpeak: zaangażowało się w projekt już kilka osób. :smile:

Nie chcę zapeszać, ale ruszyliśmy z kopyta. Mamy osoby do backendu (Kamil!), iOSa (Paweł) i Androida (Grzesiek). Będę dawał znać kiedy będzie można coś przetestować.

Każde wsparcie się przyda - zapraszamy chętnych do dołączenia się.

Myślę, że pomysł na aplikację jest nie nowy ale świetny w wykonaniu Klubu z uwagi na współpracę z ILiM. To właśnie Instytut jest organizacją kodującą i posiada całą bazę tego co “nadał”. Nie jesNtem programistą ale mogę pomóc wydatnie przy tworzeniu aplikacji. Mój mail macie w bazie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Jeżeli szukacie rąk do pracy to chętnie się przyłączę. Technologie: python, node, javascript.

Hej Wiktor, super że piszesz. Skontaktuję się z Tobą

Od dziś aplikacja do pobrania w app store: https://itunes.apple.com/pl/app/pola.-zabierz-ja-na-zakupy/id1038401148 i google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.pola_app
@KubaL gratulacje dla całego zespołu :smile:

1 Like

Proszę o pomoc, w “moim” App Store nie ma tej aplikacji:(

Z jakiego telefonu/systemu korzystasz?

iPhone 4S iOS 6.0 lub iPad 3 iOS 8.1.2.

W wymaganiach aplikacji można znaleźć “Requires iOS 8.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.”
Czyli na iPadzie teoretycznie powinna działać i być dostępna w App Store.

Dzięki za wyjaśnienie. Niestety na iPadzie, ani na Androidzie 2.2 nie ma “Poli” w sklepie.

Jest możliwość pomocy twórcom przy dodawaniu firm do bazy? Nie chodzi mi o produkty, bo wiem, że mogę zrobić zdjęcia kodu kreskowego i produktu, ale o same firmy.
Gdybym dostał instrukcję jak to robić i z jakich stron brać informacje o pochodzeniu produktów to chętnie bym się przyłączył.

1 Like

Cześć, napisz do nas na adres kontakt@pola-app.pl Dzięki!

Hej, czy to jest projekt otwarty? W opisie projektu jest informacja, że kod będzie udostępniony na Githubie ale nic tam nie widzę.
Mam też podobne pytania jak mrjigsaw w poście wcześniej. Czy dostęp do bazy firm jest otwarty? Takie dane byłyby bardzo przydatne przy innych projektach. Pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to program który mi odpowie na pytanie “Gdzie jest najbliższy sklep z polskim majonezem”, albo jak już jestem w sklepie to zamiast skanować każdy dostępny majonez aplikacja powie mi, który majonez w danym sklepie jest najbardziej polski.

Pozdrawiam

Hej,

Całość kodu jest tutaj: github.com/KlubJagiellonski

Całości bazy udostępnić nie możemy, bo zabrania nam tego umowa z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Jeśli masz jakieś konkretne pomysły na rozwój projektu to zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiam

Super, dzięki za szybką odpowiedź i link do repo. Póki co tyle mi wystarczy :slight_smile: