PMS3003 Luftdaten - dlaczego to nie działa?

Z racji iż w sofcie luftdaten jest czujnik Plantower PMS(1,3,5,6,7)003 (pył zawieszony) pozwoliłem sobie podpiąć mój PMS300 3 do esp8266, czyli 5v do VU, GND do GND, TX z czyjnika do D1, RX do D2 wentylkator w czujniku się kręci ale danych jak nie ma tak nie ma, zmieniałem D1 w esp8266 na inny pin, chyba już wszystkie przetestowałem i dalej nic, może ktoś doradzi w czym jest problem?
nedfinhjnmkmgckd

Dostałem odpowiedź od twórców luftdaten:
Hello,

depending on the software running on the external panel the PMS might be configured for the wrong working mode.

Our firmware needs the “active mode” and as we need to save space in flash memory we don’t implemented the setting of otherwise default settings.

So the usage of the panel might have disabled the functionality with our firmware. So you may need to find a software to reset the PMS internal settings.

ciekawe …czy ktoś testował pms3003 z ich softem

dobra panowie i panie trzeba było ustawić interval na więcej niż 5s :wink: post zostawiam gdyby ktoś miał podobne chęci na 5s pobieranie danych - ja ustawilem 145 i działa
pzd

Ja posiadam 7003, też były małe problemy przez trzy dni nie działał, zamówiłem nowy bo myślałem że się spalił, aż tu nagle moim oczą ukazały się wyniki. Cóż zrobię drugą stację i będę porównywać wyniki, heee Pozdrawiam

Ja nie mam problemu z PMS3003, działa od razu. Trzeba ustawić koniecznie RESET i SET na 3.3V.

To prawda, zostawienie ich podwieszonych to proszenie się o problemy.