Platforma zarządzania dla wspólnoty

„Moja przestrzeń kończy się na progu moich drzwi” – brak poczucia współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną jest ciagle problemem w Polsce. Budowanie przywiązania do własności wspólnej grupa zaproponowała rozpocząć od spółdzielni mieszkaniowych. Proponowana platforma miała by służyć dyskusji o najważniejszych sprawach, głosowaniu oraz organizowaniu wspólnoty.

Serwis mógłby także służyć do administracyjnego zarządzania spółdzielnią. Na spotkaniu zaproponowano model biznesowy utrzymania rozwoju platformy, która mogłaby stać się pośrednikiem między spółdzielnią, a dostawcami mediów, realizatorami przeglądów okresowych czy bazą firm, która mogłaby usuwać usterki. Bodźcem ekonomiczny dla wspólnot byłyby także niższe ceny.

Dużym wyzwaniem pozostaje pytanie jak skutecznie budować lokalne społeczności i poczucie współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną.

Pomysł rozwijany na wrocławskich hacknightach. Wstępne deklaracje zaangażowania uczestników w ten projekt (3 osoby): UX/UI Design; Marketing, UX/UI Design; narzędzie do zarządzania wspólnotą (Paweł)

1 Like

Interesujący pomysł. First things first - nie mieszajmy wspólnot mieszkaniowych ze spółdzielniami mieszkaniowymi, mają one inną podstawę działania i zarządzanie nimi to trochę różna bajka.

Przypadkowo mam trochę doświadczenia, bo [bezczelna prywata mode on] moja firma http://www.crspectrum.pl/ świadczy usługę rozliczania i księgowości wspólnot mieszkaniowych, w tym oprogramowanie w modelu SaaS [bezczelna prywata mode off].

Służę zdobytym doświadczeniem, jeśli kogoś interesuje, w zakresie rynku (tj. jacy są tutaj klienci i z czym należy się liczyć), rozwiązań technologicznych, oraz tego, co może być problemem w takim modelu. Inne formy współpracy też pewnie są do pomyślenia ;).

Tomek

Super, Tomek - dzięki za chęć współpracy!

Jak tylko będą postępy w projekcie, będziemy robić update’y :wink:

Super Tomek. Temat jest rozwojowy - aplikacja jest obecnie na etapie projektowania funkcjonalności. Mamy zarządcę który testowo wprowadzi oprogramowanie przerzucając większość działań zarządczych na wspólnotę poprzez delegowanie zadań na demokratycznie wybranych reprezentantów w zamian za zniżki np. w czynszu. Wszystkie elementy generujące koszty zostaną zoptymalizowane poprzez m.in. outsourcing a aplikacja ma pozwolić na zarządzanie własnym mieszkaniem/domem z wglądem w bieżące sprawy wspólnoty/własne i możliwość natychmiastowego zgłoszenia nieprawidłowości lub wniosku ( system głosowań). Jako startup będziemy w stanie dostarczyć usługi zewnętrzne z zachowaniem optymalizacji i standardów stając się mediatorem pomiędzy wspólnotą a dostawcami usług. Pilotujac wdrożenie i dostarczając pomoc prawną w efekcie skali stworzymy model biznesowy który będzie finalnie korzystny dla każdej ze stron. Szukamy osób które chciałyby z Nami rozwijać ten projekt staka sie jego częścią. Kontakt do mnie 883118898 lub pawel@resqmobile.com
Planujemy start w 2 kwartale 2016.
Pozdrawiam :slight_smile: