Otwarte dane - darmowe warsztaty na CopyCamp!

VI międzynarodowa konferencja CopyCamp, organizowana przez Fundację Nowoczesna Polska odbędzie się w dniach 28-29 września 2017 r. w Warszawie. Wstęp na CopyCamp jest wolny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie http://copycamp.pl.

Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty - będą to interaktywne spotkania mające na celu przekazanie praktycznej wiedzy i bezpośrednią wymianę doświadczeń (https://copycamp.pl/info/warsztaty/). Polecam zwłaszcza:

  • warsztaty o praktycznym wykorzystaniu narzędzi open source do analizy danych - Peter Murray-Rust wyposaży Was w specjalną maszynę wirtualną i nauczy korzystać z Wikidata;
  • warsztat o licencjonowaniu danych publicznych (Sander van der Waal i Danny Lämmerhirt z Open Knowledge);
  • warsztat Hacking with Care – Jeremiego Zimmermanna, dla wszystkich tych, którzy cierpią z powodu wypalenia lub doświadczają innych trudności osobistych w swojej pracy.

Bieżące informacje o konferencji można znaleźć również na twitterze (@CopyCampPL), stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1757128351266521/ oraz stronie projektu http://prawokultury.pl

Pozdrawiam,
Krzysztof Siewicz

1 polubienie