Niedostępny panel NAM

Witam,

Czy ktoś z Was ma też problemy z dostępem do panel Nettigo Air Monitor. Ustwielem stale IP na routerze ale niestety nadal po kilkunastu minutach panel nie jest dostępny… komunikacja z aqi.eco jest poprawna z luftdaten również. Skanowalem sieć urządzenie nie ma innego IP jest nie wykrywanie. Przez pierwszy tydzień było ok zaczęło się 3 dni temu. Screenshot_20191124-182211_Chrome

Po restarcie urządzenia lub routera panel jest ponownie dostępny

Wpisz w przeglądarce http://nam-XXXX.local gdzie zamiast Xów ID czujnika.

Niestety, ten sam efekt… Teraz obserwuje że urządzenie jest spontanicznie raz dostępne raz nie dostępne w sieci bez wyraźnej przyczyny

Jaki masz ustawiony czas pomiędzy pomiarami? Ja u siebie zaobserwowałem. iż na ok. sekundę po tym jak przypada odświeżenie danych z czujników, faktycznie urządzenie jest niedostępne przez web. Ustaw przykładowo 145sek i zaobserwuj odświeżając stronę.

1 Like

Może dwa urządzenia z tym samym adresem IP ? Router w jednym przypadku przyporządkował mi adres NAM pod już zajęty adres innego urządzenia. Niby niemożliwe, a jednak. Efekt był identyczny jak u Ciebie.

Czy urządzenie nie pracuje na granicy zasięgu wifi ?
Połóż czujnik metr od routera i spróbuj wtedy
Jeśli będzie ok, przeskanuj sieć i poszukaj wolnego kanału wifi lub umieść czujnik bliżej routera

W chwili obecnej zmieniłem IP na sztywno na inne niż było przydzielone pierwotnie i jestem w trakcie testów.

Ad. Zasięg jest bardzo dobry, 3m od routera 1 ściana zewnętrzna.

Nie sugeruj się trzema metrami. Z doświadczenia wiem, że musi być ponad 30%. Wtedy wszystko działa. Ile jest u ciebie ?

Jak pisałem bardzo dobry… ~70% także stabilnie…

Na ile sekund masz ustawiony interwał pomiędzy pomiarami?

550 sekund

@Capano - dzisiaj znalazłem info, że wyłączają interfejs webowy na czas wysyłki pomiarów - więc zgadza się z tym co pisałeś…

1 Like

Podepnę się tu pod temat by nie zakładać nowego. Czy spotkał się ktoś z problemem nie nadawania przez czujnik danych. Na aqi przez kilka godzin nie ma pomiarów. Jeżeli w tym czasie, wyłącze i włączę zasilanie wszystko wraca do normy. Od razu informuje że obok taki sam czujnik i on chodzi bez żadnego problemu. Czy to jest wina Wemosa? D89C389D-850D-40A5-929F-C607CAA45F03

Najprawdopodobniej słaby sygnał wifi. Jak jest poniżej 30% to takiej rzeczy się dzieją.

Nie ma to nic wspólnego na pewno z zasięgiem. Obok drugi czujnik i chodzi bez problemu. Testowane przez tydzień. Ten, co najmniej raz dziennie nie nadaje. Po restarcie chodzi normalnie. Sprawdzane w różnych miejscach.

Napisz coś więcej. Jaki to czujnik, która wersja. Gdzie zamontowany. Jak wyglądają luty. Czy pod płytką nie ma owadów (miałem taki przypadek). Wrzuć jakieś zdjęcie, może to coś oczywistego. Niestabilność może być spowodowana zasilaniem, dużą wilgotnością, słabym punktem lutowniczym na płycie, no i oczywiście uszkodzonym wemosem.

A nie masz ich zbyt blisko?
Wiem ze ESP8266 nie lubi być w kupię, przynajmniej w Supli.

Czujniki to 0.3.2. Rzeczywiście większość czasu leżały koło siebie, ale od dwóch dni są w różnych miejscach i sytuacja taka sama. Cały czas w domu. Wilgotność na poziomie 45%. Testowane pod względem powtarzalności pomiaru. Obok nich czujnik domowy Looko2 i z niewiadomej przyczyny pokazuje o ok 18 jednostek więcej. Luty na Wemosie przed chwilą poprawione, zobaczymy czy coś pomoże. 4A7878A0-B293-4F63-BE7F-FB56D94B8337

Przelutowania nic nie dało. Zauważyłem jeszcze że na wyświetlaczy co jakiś czas krzaki wychodzą. Po restarcie wraca do wszystko do normy. Nie będzie to łatwe, ale biorę się za wylutowanie wemosaObraz

mam taki sam problem z tymi krzaczkami. Dodałem przy samym wyświetlaczu dośćduży konmdensator i pomaga to chyba na jakiś czas, lecz po jakimś czasie krzaczki wracają. Ja mam wersję 0.2 a Ty 0.3, ciekawe w czym jest tak na prawdę problem. Ja testowałem sam wyświetlacz w innym projekcie długoterminowo (około 3 tygodnie działania nonstop) i sam wyświetlacz nie wykazuje takich zachowań poza NAM. W sumie to na wyświetlacz patrzę kontrolnie powiedzmy raz na miesiąc, więc nic strasznego się nie dzieje, ale jestem zmuszony restartować urządzenie przy każdej takiej inspekcji by zobaczyć wskazania. :frowning: