Nettigo Air Monitor + LoRaWAN

Mam nietypowe pytanie do twórców - czy jest możliwość stworzenia wersji czujnika z obsługą sieci LoRaWAN.
Obecnie na rynku jest niewiele takich rozwiązań, może więc kierunek byłby interesujący szczególnie w kontekście rozwoju rozwiązań Smart City, itp., itd…

NAM 0.3.2 ma złącze EXT. Z jego pomocą można po UART wpiąć się do radia obsługującego komendy AT i stos LoRaWAN. Pozostaje obsługa w firmware.

Takie rozwiązanie jest opracowane przez TTN Bydgoszcz. Z czujnikiem SDS011 lub PMS7003.
https://twitter.com/ttn_bydgoszcz/status/1145271829071826944

O popatrz! Jestem na zdjęciu :smiley: będę sławny!

A tak na poważnie, to nie ma problemu z LoRaWAN. Tylko w Polsce bramek brakuje.

Inna sprawa że chciałbym zrobić to tak żeby użytkownik jedyne co musiał zrobić to wpiąć moduł do EXT i zaznaczyć opcję w firmware. Do tego modułu dałbym prosty IC, radio i GPS. Bo jakbym miał tłumaczyć te wszystkie zawiłości każdemu klientowi po kolei to chyba musiałbym zatrudnić do tego ludzi.

Właśnie o to chodzi, żeby całość była gotowa do montażu. Powiem wprost - jestem “urzędnikiem” i myślę o zainstalowaniu czujników u siebie w mieście, tzn. mam na to zarezerwowaną kasę. Ostatnio bardzo interesuje mnie tematyka “smart city”, stąd pomysł z LoRaWAN bo nie wszędzie będzie zasięg WiFi. Chciałbym też postawić przynajmniej jedną bramkę dostępową sieci LoRaWAN i podpiąć pod nią różne czujniki, itp. Potrzebuję więc gotowego rozwiązania. Mam pomysł, żeby zaangażować w montaż czujników młodzież szkolną, tylko nie wiem czy dadzą sobie radę z lutowaniem…