NAM HECA – działanie grzałki

Pytanie odnośnie pracy grzałki w module HECA. Z tego co znalazłem tutaj na forum od @irukard, to grzałka załącza się gdy odczyt RH z HECA jest >= 65%. Do jakiej temperatury ona się nagrzewa lub zapytam inaczej – z racji, że polutowałem swój pierwszy NAM, który wisi już produkcyjnie, to jak sprawdzić czy grzałka grzeje? Tak wyglądają odczyty:
image

Dobrze myślę, że wyższa prawie dwukrotnie temperatura odczytana z PCB HECA oznacza, że grzałka działa?

Edit: Dopytam też o różnice w wilgotności z obu czujników. Bo są okropnie rozbieżne. To działanie grzałki czy coś innego?

1 Like

HECA włącza grzałkę gdy jest wilgotno, wyłącza gdy nie jest :slight_smile: SHT30 w HECA odczytuje temperaturę wewnątrz komory. Musi być ta okropnie duża rozbieżność inaczej HECA by nie działała. Wraz ze wzrostem temperatury powietrza spada jego wilgotność względna.

Tak, to wiem. Nauczyłem się tego kupując oczyszczacz/nawilżacz/jonizator powietrza :slight_smile:

Zatem mogę uznać, że wszystko dobrze polutowałem i grzałka po prostu działa, bo inaczej temperatura i RH byłaby zbliżona do odczytu z BME280 tak?

Dokładnie tak.

obraz

obraz

tak to ładnie wygląda :wink:

Mi się nie podobają te zygzaki. Ale niewiele można na to poradzić bo sds011 działa w trybie interwałowym.

Witam.

Wczoraj dostałem kolejny KIT NAM. Wszystko złożone jednak nie działa mi HECA. Montaż wykonany prawidłowo. Sensor HECA uruchomiony w konfiguracji. Grzałka cały czas grzeje !!!

Jakieś pomysły?

Dziś zamówiłem nowy sensor. Chciałbym jednak być pewny zanim tamten wywalę.

Jakieś zdjęcia? Jak polutowane, gdzie podpięte. Nie jesteśmy jasnowidzami.

Czy HECA zwraca dane temperatury i wilgotności? Czy jest coś w logach?

Wiem, że ciężko wróżyć :wink: porównywałem z tym działającym i jest tak samo podłączony.

Nie ma żadnych informacji o temperaturze, ani wilgotności. Jutro podłącze kolejnego HECA i jak coś to się ponownie odezwę.

Pozdrawiam

Wrzuć jakieś zdjęcia. Może to coś trywialnego.

Wszystko wygląda ok. Wadliwa HECA. Do wymiany. Kasę zwrócimy :slight_smile:

Temat zamknięty :wink: dzięki

Ciekawa sprawa, bo u mnie też (początkowo) nie pojawiły się wskazania w panelu po podłączeniu HECA. Konfiguracja OK, podłączenia, lutowanie OK, kilkukrotne włącz-wyłącz. Nic nie wskazywało na jakikolwiek błąd.
I tu niespodzianka… po zmianie w konfiguracji poziomu debugowania oraz czasu między pomiarami pokazały się pomiary i HECA hula bez problemów. :slight_smile: