#LudzieGO pomysł na grę

#1

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o co chodzi:

Nieźle żre to w social media (4250 udostępnień na FB) https://twitter.com/hashtag/LudzieGO
Rozmawiałem z autorem i chce on zrobić appkę…
Mielibyście jeszcze jakieś pomysły?

2 Likes
#2

Ja nie mam czasu na takie gry. :slight_smile:

#3

Gra życia - życie jako gra :slight_smile:

#4

Rozwijam wątek o co mi chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=XpBQ8j7b3eo

#5

To ja rozwijając moją zdawkową odpowiedź: Oryginalny post #LudzieGO rozumiem, jako mocną (bardziej się moim zdaniem nie da) ironię na technologizację. W skrócie: odlep się od monitora małego lub dużego i idź ze znajomymi na piwo.

Odnośnie wideo: po co tworzyć życie wirtualne skoro mamy prawdziwe?

Wierzę, że technologie powinny być ograniczane, przynajmniej w takim sensie że powinny być context-aware i być jak najmniej intruzywne w zwykłym życiu. Sam walczę ze sobą, żeby to ograniczać w swoich zachowaniach. Anegdotka: Przechodziłem w niedzielny wieczór obok Berliner Dome i widzę kilkaset ludzi siedzących na kocykach na trawie, myślę sobie: ale wspaniały piknik. Jak podszedłem bliżej to mi coś zaczęło nie grać. Jak zacząłem zaglądać przez ramię to się dopiero okazało, że wszyscy łapią Pikachu…

#6

To ja jeszcze też naprowadzę.
Gra jest tylko nakładką na reala. Dla przykładu taki projekcik “Osada Twórców”:


Studenci spotykają się w realnych lokalizacjach, z realnymi profesorami, mają dostęp do realnych laboratoriów, tworzą realne projekty, natomiast proces dzięki intermedialności i przenikaniu się świata realnego z wirtualnym, a także wszechobecnej grywalizacji i gryfikacji jest nazwany Grą.