Konkurs Code the City i konferencja Code::Dive

Informowaliśmy jakiś czas temu o konkursie Code the City, w którym można było wygrać nagrody pieniężne na rozwój projektu z dziedziny Smart City. Ogłoszenie wyników nastąpi już niedługo bo na konferencji Code Dive 5 listopada we Wrocławiu. Zostanie wtedy wręczona nagroda główna, a zwycięzcy będą mieli okazję zaprezentować swój produkt.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o konferencji na http://codedive.pl


Code Dive to 14 wykładów prowadzonych równolegle w dwóch salach. Hasło przewodnie konferencji to „Beyond the cutting edge”. Ponad 10 godzin skondensowanej do maksimum wiedzy z zakresu programowania, z której każdy zainteresowany może czerpać garściami – i to całkowicie za darmo. By móc do woli pławić się w kodzie, wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej konferencji.

Po raz pierwszy we Wrocławiu pojawią się Scott Meyers, autor serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++, oraz Venkat Subramaniam – założyciel Agile Developer i autorytet w języku Java oraz guru w dziedzinie zastosowania metodologii agile’owych. Pierwszy z gości przybliży, czym jest pamięć cache i jaki ma ona wpływ na aplikacje/oprogramowanie, drugi zaś wskaże słuchaczom, w jaki sposób pisać „odchudzony” kod w Javie.

Organizatorzy konferencji informują o możliwości śledzenia wykładów online (codedive), więcej informacji i agenda spotkania poniżej.


W najbliższą środę o 9:00 rozpocznie się wrocławskie święto programistów, czyli konferencja Code:: Dive. Bardzo duże zainteresowanie imprezą sprawiło, że nie wszyscy chętni otrzymali bilet wstępu. Z myślą o nich organizator postanowił uruchomić streaming video.

Odwiedzając stronę codedive będziemy mogli śledzić online wykłady światowej sławy programistów m.in. Scotta Meyersa, autora serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++ oraz Venkata Subramaniama – założyciela Agile Developer i autorytetu w języku Java. Pierwszy z gości przybliży, czym jest pamięć cache i jaki ma ona wpływ na aplikacje/oprogramowanie, drugi zaś wskaże słuchaczom, w jaki sposób pisać „odchudzony” kod w Javie. W sumie dostępnych będzie aż 14 wykładów prowadzonych równolegle w dwóch salach. Całość potrwa 10 godzin, program jest na tyle zróżnicowany, że z pewnością każdy programista wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Hasłem przewodnim Code:Dive jest „Beyond the cutting edge”. Video streaming podobnie jak sam udział w konferencji jest darmowy. Dodatkowo osoby, które zarejestrują się na stronie, wezmą udział w losowaniu pamięci USB i powerbanków ufundowanych przez organizatora - Nokię