Katalog umów

#1

Problem
Brak możliwości łatwego sprawdzania umów podpisywanych przez poszczególne ministerstwa.
Koncept
Stworzenie strony z katalogiem takich umów. Użytkownik będzie mógł wyszukać umowy podając np. kontrahenta czy też poprzez przedmiot umowy. Danę będą pozyskiwane w trybie DIP.
W katalogu znajdą się takie informacje jak np. Nr umowy/Nazwa kontrahenta/Data zawarcia umowy/Przedmiot umowy/Wartość brutto umowy.

System musi mieć funkcje importu umów z plików, gdyż w ministerstwach są tworzone takie rejestru w formię plików Excela. Przykład jak wyglądają takie rejestry : https://drive.google.com/folderview?id=0B4Sg8OCV1J_zWUlJQU4zU2hfODA&usp=sharing .

#2

Teraz jest dostępna lista umów Ministerstwa Cyfryzacji, można ją posegregować graficznie ile na co np.

#3

W ramach działań Fundacji ePaństwo będziemy zachęcać Ministerstwo do wprowadzenia oficjalnego rejestru umów instytucji publicznych: standaryzacja; integracje, lub obowiązek wgrywania każdej umowy na jeden centralny portal.

Obecnie można prosić każde z ministerstw (i innych jednostek) o udostępnienie rejestru w trybie reuse, tak aby aktualizowali regularnie te zbiory. Formaty pewnie i tak pozostaną różne, dopóki to nie zostanie określone na poziomie legislacyjnym.

1 Like