GUI dla sterownika skrzyni biegów 722.6

Trafiłem na to forum w poszukiwaniu chętnej osoby do wsparcia wiedzą w zakresie rozbudowy oprogramowania sterownika do skrzyń automatycznych produkcji Mercedes.
Oprogramowanie sterownika jak i projekt płytki udostępniony jest w ramach OpenSource na Githubie --> https://github.com/mkovero/7226ctrl
Markus z Helsinek opracował główny koncept, ja zająłem się projektem elektroniki.
A chodzi mi o napisanie prostego GUI dla tego firmware (dla Windows po USB lub Android po BT), gdyż praca ze zmianami parametrów z poziomu Monitora Portu Szeregowego Arduino to mordęga :frowning: Markus niestety jest tak zawalony firmową robotą, że na hobby nie ma czasu. Ja programistą nie jestem i nie mam pojęcia jak to ugryźć.
Będę wdzięczny za każdą pomoc. I tą darmową i tą za PLN-y.
Chciałbym aby “pakiet” do obsługi skrzyni był w pewnym sensie kompletny.

1 Like

Witaj Krzysztofie!

Dobrze Cię tu widzieć. Od dawna podziwiam Twoją pracę. Zawsze mi to imponowało jak dużo wiedzy i wysiłku wkładasz w rozwój projektów Open Source / Open Hardware. W takim samym duchu powstał Nettigo Air Monitor. Prawdopodobnie jest też w tym Twoja zasługa :slight_smile:

Dla tych, którzy nie wiedzą, to od siebie dodam, że to nie jedyny projekt sprzętowy (open source) nad którym @dvjcodec pracuje/pracował. Z takich wartych wymienienia:

i pewnie z miliard innych rzeczy :smiley:

Dzięki Krzysiek za dobre słowo.
Aktualnie na tapecie mam właśnie ten sterownik do skrzyni, oraz drugi projekt, czyli sterownik ECUTeen 3.5, czyli komputer do silników benzynowych pracujący pod kontrolą firmware Speeduino (OpenSource). Tu również chciałbym zaszaleć z lepszym LCD (przykładowo Nextion), no ale powolutku.

W sumie nie jestem w temacie, a co ma dać otwarty sterownik skrzyni czy silnika spalinowego? W sensie iż będę mógł sobie wymienić ECU w moim aucie?

Dokładnie tak - możesz zastosować taki sterownik i zmodyfikować mapy paliwowe i nie tylko. Dodać nowe funkcje. Temat szczególnie przydatny osobom, które silniki czy skrzynie biegów swapują do innych aut. Zmieniają się instalacje, parametry, wyposażenie. Niektóre sterowniki silnika (oryginalne) uruchamiają się w trybie awaryjnym i nie da rady tego ominąć - wtedy zakłada się customowe sterowniki.