Fakty - alert smogowy

Dziś oglądając fakty na TVN, a dokładnie mówiąc alert smogowy doznałem szoku, jak taka stacja może korzystać ze wskazań czujników Airly ?

A czemu mieliby nie korzystać?

1 Like

Znasz powtarzalność tych czujników ? Żaden z nich nie miał podgrzewania jak czytałem o nich.
Myślę, że nie są one miarodajne.

Ale są. I mają dobry marketing.

Czyli jednak nie jest ważna jakość lecz powiazania.

Nie ma co się oburzać tylko trzeba robić swoje. Od patrzenia na to co robi Airly nasze czujniki lepsze nie będą. Airly ma dobry model biznesowy i robi na tym kasę. Mając kasę może się reklamować.

Nettigo ma inny model biznesowy i wydaje wszystko na otwartych licencjach. To powoduje że nasz projekt ma dostęp do wspaniałej Społeczności. W takim modelu można zrobić magiczne rzeczy. Ale konsekwencją tego jest fakt, że nasze czujniki nie mogą być drogie, bo zacznie je sprzedawać ktoś inny. Dlatego nasz czujnik nie jest piękny, nie ma reklam, itp.

Patrząc z tej perspektywy, widać że nie wygrywa lepszy produkt, tylko ten który kupi klient.

2 Likes

Pieniądz rządzi światem i my tego nie zmienimy. Uważam ze wsparcie dla użytkowników jest najważniejszą sprawą i nie zmienią tego żadne reklamy, promocje itp. Dlatego ważnym jest by robić swoje, nie poddawać się.