Daj się zatrudnić nastolatkom, czyli Startup Weekend Kids w Polsce już w czerwcu

#1

Cenione na świecie wydarzenie, przyciągające osoby, które chcą realizować marzenia o biznesie, ale nie wiedzą jak zacząć lub nie mają zespołu ma także swoją edycję dla dzieci i młodzieży. Na świecie zrealizowano zaledwie kilka takich spotkań z myślą o dzieciach, a w Polsce Startup Weekend Kids będzie miał swój debiut w czerwcu.

Startup Weekend Kids, to warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy będą realizować pomysły na biznes i rozwijać kompetencje cyfrowe i biznesowe, łącząc umiejętności miękkie i twarde. Dostaną przy tym solidny zastrzyk wiedzy i inspiracji, która wyzwala motywację do działania. Formuła Startup Weekendów doskonale sprawdza się w świecie dorosłych, ale zmodyfikowania pod dzieci i młodzież stanowi idealny obszar do realizacji pomysłów i… dobrej zabawy.

Uczestnicy będą bawić się w tworzenie startupów - rozwijając pomysły zgłoszone przez dzieci. Zabawa w startup będzie odbywała się w kilkuosobowych zespołach, złożonych z dzieci i dorosłych. Zadaniem dzieci jest przedstawić i opracować podstawowe założenia ich pomysłu, ustalić plan działania, podzielić się zdaniami, dotrzeć do potencjalnych klientów i zbadać potencjał biznesowy ich pomysłów.

Zadaniem dorosłych ekspertów jest wykorzystanie swoich kompetencji do zbudowania działającego prototypu, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od młodych przedsiębiorców – tłumaczy Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Zespoły będą pracowały pod uważnym okiem doświadczonych mentorów i praktyków biznesu. Uczestnicy będą w międzyczasie uczyli się opracowywania krótkich planów biznesowych, szukali sposobów zarabiania na swoich pomysłach. Poznają przy tym przydatne narzędzia internetowe, dowiedzą się jak bezpiecznie z nich korzystać, zobaczą także jak w rzeczywistości wygląda praca programisty oraz grafika komputerowego, a także skonsultują swój pomysł z ekspertami od marketingu, sprzedaży czy PR-u.

Ważną rolę w wydarzeniu mają pełnić właśnie dorośli. To dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i kompetencjom młodzi ludzie będą mogli zrealizować swoje pomysły. Dzięki poświęconej dzieciom uwadze mogą je nie tylko zainspirować, ale również zmotywować do realizacji własnych pomysłów, nauki nowych rzeczy i rozwijania własnych talentów – podkreśla Karol Dobrowolski, organizator imprezy, wiceprezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Organizatorami Startup Weekend Kids są założyciele Fundacji “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne” - Krzysztof Gontarek, współzałożyciel m.in. Dziennika Internatów oraz warsztatów dla młodzieży SzlachtaStartupuje.pl, Karol Dobrowolski, doświadczony nauczyciel i trener interpersonalny, oraz piętnastoletni Krystian Gontarek, założyciel Spotie.me, który realizuje swoje pomysły na startupy od 10 roku życia. Głównym celem organizatorów wydarzenia jest przekonać dzieci i młodzież do realizacji swoich pomysłów już teraz, zanim jeszcze wkroczą w dorosłe życie oraz pomóc im postawić pierwsze startupowe kroki.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 czerwca, w siedzibie AIVIVA, w Warszawie, ul. Domaniewska 44. Rejestracja na wydarzenie na stronie: http://bit.ly/swk-warsaw

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.swkids.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1756038064609782/

Dedykowany hasztag na Twitterze: #swkids

Kontakt z organizatorami:

Krzysztof Gontarek: kris@startupweekendkids.pl | tel. +48.606306168
Karol Dobrowolski: karol@startupweekendkids.pl | tel. +48.510084034