Czy jest ktoś z Lublina?

#1

Zaczynamy coś robić ?

Może na początek dajcie o sobie znać, przedstawcie się , napiszcie o swoich pomysłach, co moglibyście/chcielibyście robić.

Paweł z Urzędu Miasta

#2

Witam

Mam na imię Stanisław. Od lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem layoutów stron i aplikacji. W wolnym czasie tworzę grafiki komiksowe i mini gry działające w oparciu o html5.

1 Like
#3

Też jestem z Lublina. Dalem znac o KdP w kilku miejscach. Na przyklad tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=108141231&highlight=#post108141231 ale chyba bez odzewu :confused:

Odnosnie tego co mozna zrobic zacytuje moj post z zalinkowanego tematu:

W ramach Code for America powstal projekt Adopt a Hydrant http://adoptahydrant.org/ - to projekt, który “pozwalałby na przypisywanie hydrantów do osób chętnych do pomocy, które monitorują stan tych urządzeń – informując na bieżąco władze miasta o usterkach, a także odśnieżając je zimą w miarę potrzeb.” (źródło: antyweb.pl) W Lublinie moglibysmy stworzyc projekt: Adoptuj latarnie. Wiem, że na Królewskiej jest jedna latarnia zaadoptowana przez jednego z uzytkownikow tego forum (Forum Polskich Wieżowców). Nie pamietam niestety nicka. Ale to bylby dobry poczatek. Można by zaadaptowac swoja latarnie i regularnie zrywac z niej reklamy. Rowniez jezeli ktos by zauwazyl jakies reklamy na “naszej” latarni, moglby nam dac o tym znac poprzez stworzona strone www. To jest oczywiscie tylko pomysl, ktory nasunal mi sie czytajac o Adopt a Hydrant.

1 Like
#4

Hej, Ja też jestem z Lublina oraz znam przynajmniej jedną inną osobę, która się zgłaszała.

Jestem programistą, głównie Scala i Java (więc backend) ale frontendów się nie boję. Wydaje mi się, że czas się zorganizować bardziej oficjalnie, tak aby organizatorzy KdP przekazali dane wszystkich osób z Lublina.

#5

Moze jak sie zbierze piec osob to warto sprobowac? Ktos od nas na bank wpadnie!

#6

Ludzie czy jeszcze żyjecie ?

#7

Też jestem z Lublina :smile: Fundacja Wolności.

#8

Na stronie Lubelskie Dni Informatyki http://ldi.org.pl/
wpisany jest wykład “6 maja 2014 17:45 Koduj dla Polski”
Jakub to ty przybędziesz ?

#9

@Pawel_Luty podczas LDI odwiedził nas Krzysztof Madejski :slight_smile: Ja niestety nie koduję, ale bardzo chętnie włączę się w inicjatywę. Pozdrawiam, Piotr

#10

Ja też jestem - Koordynator Hackerspace Lublin :smiley:

Jak coś to na chwilę obecną nie mamy stałej lokalizacji, ale na potrzeby działań podjęliśmy współpracę z miejską biblioteką w centrum kultury.

Jestem programistą Java/Java Script

#11

nie musicie kodować, czasem trzebaby cos po prostu przepisać, uporzadkowac dane w arkuszu kalkulacyjnym czy cos czym programista sie brzydzi

#12

Może trzeba by zrobić akcję “Programisto nie wybrzydzaj!” :wink:

#13

Założyłem grupę na FB dla KdP w Lublinie (podobne są dla innych miast). Zacznijmy tam rozmawiać o potrzebach i pomysłach, jak będzie krytyczna masa osób to się spotkamy.

https://www.facebook.com/groups/kodujdlapolski.lublin

#14

ok, dzięki.

#15

Cześć, mam na imię Łukasz i chętnie poświęcę trochę czasu, żeby żyło się nam w Lublinie troszkę lepiej :slight_smile: . Mam doświadczenie w programowaniu w Java, jakiś czas pracowałem przy programach związanych z geodezją.

Pytanie: czy tworzycie coś dla Lublina w ramach KdP?

#16

Witam,
Jestem Paweł z UM Lublin, próbuję coś wykrzesać, ale do tej pory nikt nic nie chce, ani nie chce danych od urzędu, ani pisać na tym forum, ani nawet tworzyć coś na własną rękę …
w innych miastach też dość krucho…
co robiłeś związanego z geodezją ?

#17

Paweł, może chcesz zacząć organizować regularne spotkania? Wspólnie byśmy to nagłośnili, dograli partnerów. Jak się zrobi duży start to trochę osób powinno zostać. W innych miastach też tak to działa.

Tymczasem możecie się zaangażować w inne projekty zdalnie: http://kodujdlapolski.pl/projekty/
Mało, które są dedykowane dla konkretnych miast. Możecie wesprzeć inny projekt i spróbować go wdrożyć lokalnie.

@ljader - http://kodujdlapolski.pl/projects/sejmotrendy/ są robione w Javie, jest też trochę projektów Androidowych (możesz je odfiltrować na stronie).

Szukamy też kogoś do rozwoju Jawnego Lublina, znającego PHP/Wordpress. Jest plan, żeby ten projekt wdrażać też później w innych miastach.

#18

Pracowałem w lubelskim oddziale firmy GISPartner, zajmowałem się głównie implementacją po stronie serwerowej (webserwisy itp.) - możesz znać nas z realizacji części systemu Geoportal2.
Patrząc z perspektywy czasu widzę kilka rzeczy, które w informatycznym podejściu do geodezji można poprawić :slightly_smiling:
Ostatnio, niejako w ramach KdP, postanowiłem zgłosić problemy z działaniem API zwracającego informacje o wydarzeniach kulturalnych w Lublinie, gdyż zauważyłem, że ta funkcjonalność nie działa w appce https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.inovatica.apps.ztm.lublin&hl=pl

#19

Cześć prowadzę stronę “Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina i okolica”. Chętnie mogę ją przenieść na inne miasta @krzysiekmad.

Ale wątek nie o tym. Już gadałem z FW odnośnie ich projektu i rozwoju.
Co do Lublina i otwartych danych możecie na mnie liczyć.

@Pawel_Luty Odnośnie otwartych danych z UM kilka razy pytałem się przez wydział Mobilny odnośnie spisu WMS z geoportalu + krótki opis bo nie wiadomo co jest dostępne.

1 Like
#20

Nie ma u nas wydziału mobilnego.
jest jakieś stanowisko d/s Mobilności Aktywnej, jeden koleś, nie wiem czym się zajmuje,

http://geoportal.lublin.eu/geoserver/ows?service=wms&version=1.1.1&request=GetCapabilities

i dostałeś jakiś spis od nich ?