Czujnik smrodu do Nettigo Air Monitor?

Cześć, w Gdańsku mamy problem ze smrodem z pobliskiego wysypiska śmieci. Mamy nawet własną mapę smrodu uzupełnianą przez mieszkańców.

Problem w tym że wskazania są subiektywne, inne dla każdego zgłaszającego.

Kojarzycie może jakiś czujnik który w rozsądnej cenie potrafi mierzyć nieprzyjemne zapachy? Znalazłem Figaro TGS2603, ale z opisu nie potrafię wyczytać czy “łapać” się będą nasze lokalne aromaty.

Oczywiście kompletnie osobną sprawą jest wpięcie czujnika do ekosystemu NAM + oprogramowanie go, ale od czegoś trzeba zacząć :smiley:

Tomek

Tak jak napisałeś, “smród” to dosyć subiektywne pojęcie. Stosowanie go może utrudnić tak znalezienie odpowiedniego sprzętu jak i próbę walki z tym zjawiskiem. Może dałoby się wyodrębnić nazwy gazów które stanowią główną część nieprzyjemnego zapachu lub są najbardziej szkodliwe dla zdrowia (H2S? SO2?) Wiem, że jest sposób aby podpiąć do czujnika NAM sensor SO2 i aqi.eco wspiera wyświetlanie takich danych.

Ja wiem o CO2, SO2 tez ?

Masz rację @mich777, za bardzo się rozpędziłem, SO2 nie jest póki co obsługiwane, jedynie CO2.

Właśnie próbuję dobić się do ludzi z naszej polibudy. Parę lat temu głośno było o e-nosie który zaprojektowali, wydaje się więc że mogą doskonale wiedzieć co jest potrzebne.

Co do prezentacji wyników na aqi.eco, to ewentualne dodanie nowych metryk jest w moich planach.

Kolega z Otwartej Sieci Rzeczy jakiś czas temu eksperymentował z tym czujnikiem. Mogę podpytać z jakim skutkiem.