100 problemów administracji publicznej

#1

Witajcie!

Nazywam się Jakub Jasiczak, zarządzam Spółką Celową Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (https://scuep.pl/). W ramach projektu e-Pionier (http://excento.pl/e-pionier/ = środki na tworzenie prototypów rozwiązań technicznych i informatycznych dla administracji publicznej) przygotowaliśmy listę 100 problemów, o jakich przez ostatnie 2 lata mówiły nam miasta, szpitale, Policja, Straż Pożarna itd. Niestety czas na skorzystanie ze środków się kończy (nawet do 500 tys. zł dla zespołu tworzącego rozwiązanie, przyznawane już tylko do końca lutego), ale w rozmowie z Wojtkiem Sańko uznaliśmy, że warto tę listę opublikować na forum - być może dostarczy Wam ona inspiracji i wiedzy co do potrzeb JAP, a być może będzie szansa na rozwiązanie któregoś z problemów ze środków danego urzędu.

Oto lista 100 problemów jednostek administracji publicznej (problemów, których rozwiązanie wymaga ICT oraz prac badawczych - były to warunki projektu e-Pionier):

Jutro napiszę na forum o 1 projekcie, z którym właśnie startujemy (system chmurowy dla gmin, analizujący mądrze zbierane dane) - być może ktoś z Was chciałby dołączyć (w ramach finansowanych z e-Pioniera prac zespołu).

Pozdrowienia,
Jakub Jasiczak
kom. 501 862 202

2 Likes
#2

O, super. Ja właśnie od jakiegoś czasu szukam dokładnie takiej listy. Mógłbym poświęcić trochę czasu na jakiś projektu dla administracji, który faktycznie miałby pomóc.

1 Like
#3

Bardzo dobrze to ująłeś. Także chętnie pomogę w czymś co nie jest tylko próbą prania publicznych pieniędzy. A część z tych “problemów” niestety tak właśnie wygląda.

1 Like
#4

Dzien dobry, ja też byłbym zainteresowany dołączaniem do jakiegoś istniejącego zespolu - https://krzysztofmadejski.github.io/cv/

1 Like
#5

Jestem również zainteresowana
Regina Lenart-Gansiniec
Instytut Spraw Publicznych
Uniwersytet Jagielloński
regina.lenart-gansiniec@uj.edu.pl

1 Like